A két gyerek játék közben összeszólalkozott, amin annyira feldühödött az "apa", hogy gyakorlatilag a földhöz csapta mindkét gyereket. A jelenetet megörökítő szemtanú felvételén látszik, hogy az első kisfiú a csapódás következtében beveri a fejét, majd eszméletlen állapotba kerül. A férfi ügyet sem vetve rá elsétál, hogy közben a saját gyerekét is brutálisan megregulázza.
A rendőrséget vasárnap délután 15:50 körül értesítették az esetről, akik azonnal a helyszínre siettek. A 13 éves kisfiút mentővel szállították kórházba, ahol orvosi ellátást kapott. Állapotáról először azt közölték az orvosok, hogy nem súlyos, de a CT-vizsgálatból kiderült, nyakszirtsérülést szenvedett, ezért átszállították Temesvárra.
Az elkövető ellen büntetőeljárás indult, máris őrizetbe vették 24 órára, lesz ideje tehát elgondolkodni azon, hogy mit is tett.