loading
Menü
Támogatás

Orbán Viktor továbbra is helyesnek tartja, hogy kötelezték a Covid-oltásokat

2025. ápr. 18. 12:01
5 perces olvasmány
Orbán Viktor továbbra is helyesnek tartja, hogy kötelezték a Covid-oltásokat

Az Öt YouTube-csatornájának vendége Orbán Viktor volt. A miniszterelnököt egyebek mellett Rogán Antal kitiltásáról, az amerikai–magyar kapcsolatokról és az ukrán háborúról kérdezte Hont András, de szóba került Tiborcz István, Mészáros Lőrinc, Magyar Péter és Soros György is – írja az Index összefoglalójában. 

Rogán Antalról

A kormányfő szerint Rogán Antal azért került le az amerikai szankciós listáról, mert a leváltott demokrata kormányzat „bosszúból még egyet rúgott” a magyar kormányba, amely nem volt hajlandó teljesíteni a „követeléseiket”. Az új republikánus vezetés azonban úgy vélte, hogy „ez nem fair”.

Hont András felvetette, hogy miért nem, mondjuk, Nagy István vagy Tuzson Bence került fel erre a listára, miért éppen Rogán Antal. A miniszterelnök szerint ennek az az oka, hogy 

Rogán nem szakminiszter a kormányban, hanem az egyik „erős ember”,

aki a hatalomgyakorlásban segíti őt. Rogánon kívül Gulyás Gergelyt és Orbán Balázst sorolta még ide. Szerinte, ha hozzá legközelebbi embert akartak támadni, akkor ebből a körből lehetett választani.

Az USA-ról

Donald Trump sok vitát kavart intézkedéseiről a kormányfő úgy vélekedik, hogy az amerikai elnök csupán „pontosan azt teszi, amit ígért”. Szerinte már „önmagában demokráciakritika”, hogy a nyugat-európai politikai elit ezen meg van lepődve.

Orbán Viktor J. D. Vance alelnökben az Egyesült Államok következő vezetőjét látja. A miniszterelnök nem négy, hanem tizenkét éves republikánus kormányzásra számít, amelynek szellemisége meghatározó lesz az egész világon.

Hont András felvetette, hogy az új elnök vámintézkedései a német autóipart, és ezen keresztül a magyar gazdaságot is rendkívül érzékenyen érintik. „Elképzelhető-e bármi a Trump–Orbán-viszonyban, ami ezt kompenzálja? Jó lesz az nekünk, akik nem járnak Mar-a-Lagóba, hogy ön jóban van az amerikai elnökkel?” – tette fel a kérdést az újságíró.

A miniszterelnök reményét fejezte ki, hogy sikerül valamilyen kompenzációt elérni. Szerinte ilyen eredményekre fél év múlva számíthatunk.

A Covidról

Hont András arról beszélt, hogy a nyugati országok egy részében a hatóságok elkezdtek felelősséget vállalni a hibás járványkezelés miatt, keresik, hogy hol vétettek hibákat. Orbán Viktor szerint Magyarország jól kezelte a helyzetet a körülményekhez képest, úgy véli, minden bajba jutott társadalmi csoportnak próbáltak segíteni.

A kötelező oltásokkal kapcsolatban azt nyilatkozta a miniszterelnök, hogy ő továbbra is úgy gondolja, hogy az helyes intézkedés volt.

Az ukrajnai háborúról

Az orosz–ukrán háborút Orbán Viktor „proxyháborúnak” nevezte, leszögezve: „a Nyugat ezt a háborút elvesztette”, és mostanra már „tehertétellé” vált. Úgy véli, Amerika könnyebb helyzetben van, mint Európa, mert

Washingtonban olyan új vezetés van, amely be akarja fejezni a háborút, míg Európában „folytonosság van”, és a vezetők nem merik bevallani a kudarcot.

Hont András emlékeztette Orbán Viktort, hogy az uniós vezetők jelenlegi fontos célkitűzését, a közös hadsereget, annak idején ő is szorgalmazta, ám most mégis kihagyják a közös véderő létrehozásáról szóló tárgyalásokból.

Orbán szerint ez nem igaz, mert Magyarország csupán a „hajlandók koalíciójában” nincs benne, ahová ő akkor se menne, ha hívnák. A közös európai védelemről „teljesen másik megbeszélés” folyik, amelynek szerinte hazánk az egyik motorja. Kérdésre válaszolva a miniszterelnök elmondta: abban látja a kormány által Ukrajna EU-tagságáról kiírt véleménynyilvánító „népszavazás” értelmét, hogy Kijev felvételét az Unióba most még meg lehet akadályozni. Ugyanakkor a DK javaslatát a tényleges népszavazásról elutasítja, mert az szerinte az Alaptörvénybe ütközik.

Kollár Kingáról

Arra a felvetésre, hogy a Kollár Kinga Tisza párti EP-képviselőt hevesen támadó Fidesz 2006-ban maga is hasonlóan nyilvánult meg uniós fórumokon, leszögezte: akkori szavai nem a Magyarországnak járó uniós források befagyasztásáról szóltak. 

Szerinte az unió akkor segítséget nyújtott a Gyurcsány-kormánynak, hogy manipulálja a költségvetési adatokat, ő pedig arra szólított fel, hogy ezt a segítségnyújtást fejezzék be.

Szerinte Kollár szavai ezzel szemben „példátlanok”, akárcsak az őszödi beszéd, mert „az ember hallja a saját fülével”, hogy egy EP-képviselő „örül annak”, sőt „azon dolgozik”, hogy a brüsszeli források ne jussanak el hozzánk.

A NER arcairól

Arra a kérdésre, hogy a hozzá közel álló, korábban ismeretlen emberek, Mészáros Lőrinc vagy Tiborcz István hatalmas vagyongyarapodása nem az ő „kitüntetett figyelmének köszönhető-e”, úgy válaszolt: szerinte nem ezek az emberek futották be a legnagyobb gazdasági karriert az elmúlt években. 

Úgy véli, a hozzá közel álló üzletemberek „politikai támadás” alatt állnak. Ennek oka pedig szerinte az, hogy ő „támadhatatlan”, ezért kell ellenfeleinek a hozzá köthető embereket támadni.

A miniszterelnök elismerte, a Matolcsy Ádám garázsában sorban álló sportkocsikról készült fotók jogosan háborítják fel az embereket, azt ugyanakkor szerinte „nem tudjuk”, hogy a volt jegybankelnök fiának ilyen mértékű gazdagodása kapcsolatban áll-e a jegybankelnök tevékenységével. Hangsúlyozta, a vizsgálatba a kormánynak nincs beleszólása, mert az Állami Számvevőszék „független szervezet”.

Pride és gyermekvédelem

Orbán Viktor szerint a Pride betiltása azért éppen most merült fel, mert az új amerikai kormányzat irányvonala ezt lehetővé teszi. Arra a felvetésre, hogy ez hogyan fér össze az ország sokat hangoztatott szuverenitásával, elismerte: „Én ebben az ügyben nem akartam konfliktust vállalni, mert megnyerhetetlennek láttam a küzdelmet. Most megnyerhető.”

Az állampolgárság felfüggesztéséről szóló törvényről szólva arra a felvetésre, hogy ez érintheti-e Soros Györgyöt is, úgy válaszolt: „Hát ő abba a kategóriába tartozik, akinek van Magyarországon kívül más, harmadik országban állampolgársága.”

A kegyelmi üggyel összefüggésben a magyar állami gondozottak helyzetére vonatkozó kérdésre úgy válaszolt: az ő helyzetük „lehetne jobb, de az rendben van, vállalható.”

A Tisza Pártról

Március 15-én elmondott „poloskázós” beszéde kapcsán megerősítette, hogy a feleségéről felvételt készítő Magyar Péterre gondolt. Kérdésre válaszolva elmondta: azért fogalmazott többes számban, mert a Tisza Párt környékén többen is hasonlóan jártak el.

A miniszterelnök szerint a Tisza Párt „komoly rivális”, ám „egy külföldről finanszírozott és külföldről fenntartott dolog.”

Arra a kérdésre válaszolva, hogy román mintára nálunk is előfordulhat-e, hogy hasonló érvekre hivatkozva eltiltsák a választásoktól például a Tisza Pártot, úgy reagált: ennek eldöntése nem a kormány, hanem az igazságszolgáltatás feladata. „Magyarországon a kormány senkit nem tud kizárni abból a lehetőségből, hogy elinduljon a választáson, és én hallani sem akarok ilyesmiről” – szögezte le.

Kiemelt kép forrása: Öt

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás