Fejlődünk, erősödünk, van okunk az optimizmusra – Interjú Balog Csabával, a Mi Hazánk budapesti elnökével

Budapest nem tartozik azok közé a városok közé, ahol a jobboldaliság, a konzervatív értékrend mélyen beágyazódott volna az itt lakók gondolkodásmódjába. A Mi Hazánk azonban minden embert meg tud szólítani, a legtöbb ember problémájára tud megoldást kínálni. Nem véletlen, hogy a párt a fővárosban is egyre inkább népszerűvé válik. Ebben a szemmel látható, számokkal alátámasztott fejlődésben jócskán benne van Balog Csabának, a párt budapesti elnökének áldozatos munkája is.
– Mióta tölti be a Mi Hazánk budapesti elnökének tisztségét?
– Tavaly nyáron, amikor közeledett a tisztújítás, a budapesti alelnökök közül többen egyeztettünk, és abban állapodtunk meg, hogy a választáson én indulok el a budapesti elnöki címért. Indulásom azért is érthető és támogatható volt, mert ezt megelőzően már két évig mint budapesti alelnök dolgoztam a mozgalomban. A tagság végül megválasztott, a megbízatásom két évre szól, tehát a ciklusomnak most a felénél járok.
– Egy pártnak nyilván vannak rövid, közép és hosszú távú céljai. Mondana ezekről néhány szót?
– A hosszú távú célunk mint pártnak, nem lehet más, mint kormányzó erővé válni.
Viszont ahhoz, hogy ez meg tudjon valósulni, hogy kormányzásra érettek legyünk, folyamatosan erősödnünk kell. Ezt a tagság és a szervezetek mind minőségi, mind létszámbeli fejlődésével tudjuk elérni.
Hogyha Budapesten, minden választókerületben erős a szervezetünk, és a tagság összetétele is már olyan, hogy számíthatunk rájuk a közös munkában, akkor máris tettünk egy lépést a siker felé.
Ez a bővülés jól halad, de nemcsak a tagságot kell megerősíteni, hanem minden egyes politikai szereplőnket – vagyis azokat is, akik még nem szavazóink – meg kell tudnunk szólítani. Legjobb, ha ezt olyan politikus teszi meg, aki ért az adott szakterülethez és tud is rá megoldást. Én egy kisvállalkozást vezetek, a vállalkozók problémáit mindig közel fogom érezni magamhoz, ezért igyekszem az ő problémáikra is választ keresni.
– Vannak tehát célok, de mit mutatnak a realitások?
– Bennünket a vidék pártjának tartanak, de budapesti elnökként ezen szeretnék változtatni, szeretnénk megerősödni Budapesten is. A budapesti szavazókat elsősorban nem ideológiai alapon, hanem az élet napi problémáival szeretnénk megszólítani. A fővárosban bőven van olyan probléma, amivel az itt élők nap mint nap találkoznak. Nekünk elsősorban azokra a problémákra kell fókuszálni, amik nehezebbé teszik az életünket, mert hogyha azokat megoldanánk, akkor komfortosabban és boldogabban tudna élni mindenki a fővárosban is. Budapesten ez az első számú feladat, s mivel számos képviselőnk teszi a dolgát a kerületekben, ez politikai lehetőséget ad számunkra, hogy a kerületi munkáinkon keresztül is elérjük a szavazóinkat.
A realitások tekintetében mi nem a különféle – vélhetően a megrendelő kívánsága szerint torzított képet adó – közvélemény-kutatásokra építünk, hanem a számszerű tényekre.
A Mi Hazánk Mozgalom folyamatos erősödést mutat – 2022-ben még csak 5,88 százalékot ért el –, amióta bekerült a parlamentbe, amit az is bizonyít, hogy megannyi számszerű pozitív eredményt tudunk letenni az asztalra. Tavaly 6,7 százalékra erősödtünk az önkormányzati és az EP-választásokon, s most is folyamatosan nő – akár Budapesten, akár vidéken – a támogatottságunk. Ezt támasztják alá a közelmúlt időközi választásai is. Tolna vármegyében 19,2 százalékot ért el a párt elnökhelyettese, Dúró Dóra, én pedig az újpesti időközin – bár ez a körzet nehéz terep a Mi Hazánk számára – mint jelölt, 6,2 százalékkal szerepeltem. Megemlítem még Edőcs Beátát, aki szintén egy év eleji időközin – Óbudán – 6,7 százalékot tudott elérni. Ha pedig még a budapesti megmérettetéseken is stabilan 6 százalék fölötti eredményeket tudtunk hozni, akkor az országos átlagunk olyan 8-10 százalék körül lehet, hiszen vidéken magasabb a támogatottságunk.
Ha a jövő év esélylatolgatását nézzük, akkor a két nagy erő – a Fidesz és a Fideszből kivált Tisza Párt – mellett harmadikként csak a Mi Hazánk lesz ott a parlamentben. Tehát pozitívan állok a 2026-os választás elé, sokak számára pedig meglepetés lesz, hogy – elképzelhető, a mérleg nyelveként – a Mi Hazánk egyre meghatározóbb politikai szerephez juthat.
– Ha már így elárulta a személyes előrejelzését, Ön miért választotta politizálási platformnak a Mi Hazánkat?
– Soha nem gondoltam, hogy politikával kellene foglalkoznom, egy nem várt esemény, a Covid-járvány változtatta meg ezt bennem. Megláttam azt, hogy az egyetlen olyan politikai erő a Covid alatt, amely a járvány, az oltások kérdésében az emberek érdekeit – és így az enyémet is – hitelesen képviseli, az a Mi Hazánk. Emiatt elkezdtem érdeklődni a párt iránt, eljártam a rendezvényeire, beszélgettem mi hazánkos tagokkal, szimpatizánsokkal, és egyre inkább magamhoz közelinek éreztem az itteni közeget, az itt észlelt gondolkodásmódot.
Ma már azt tapasztalom a Mi Hazánkkal kapcsolatosan, hogy a politikai célkitűzéseikkel tökéletesen tudok azonosulni, és nincsen olyan terület, ahol kompromisszumokat kellene kötnöm. Emiatt szívvel-lélekkel tudok dolgozni a pártban, a vállalkozásom pedig biztosít annyi időt a számomra, hogy teljes mértékben helyt is tudjak állni.
– A politika révén önkormányzati pozícióhoz is jutott, ez mikor történt és ott mi a feladata?
– Tavaly az önkormányzati választásoknál nemcsak jelölt voltam, hanem országos kampányfőnök is. Egy olyan kampányt tudhattunk magunk mögött, ami államilag nem volt finanszírozott, de ennek ellenére rendkívül sikeres lett. Korábban Budapesten csak egy önkormányzati képviselőnk volt, tavaly tizenegy képviselő jutott be színeinkben a budapesti önkormányzatokba, és országosan is százhatvan mandátumot sikerült megszereznie a pártnak.
Jómagam a XIII. kerületben lettem önkormányzati képviselő és tagja vagyok a Jogi és Közbiztonsági Bizottságnak is. Ebben a pozíciómban is megpróbálok mindent megtenni a kerület lakosainak érdekében.
– Ha úgy tekintünk a Mi Hazánkra, mint egy nagy családra, akkor érthető, hogy a közös munkán kívül van együtt zajló szórakozás is. Egy ilyen csapatépítő, kapcsolaterősítő rendezvényen Ön is részt vett pár hete Óbudán, mit nyújtanak az ilyen összejövetelek?
– Nem lehet úgy sikeresen munkát végezni, ha mást se csinálunk, csak állandóan dolgozunk. Kell arra is időt szakítani, hogy egymással is jobban megismerkedjünk, s egy ilyen bográcsozás erre kitűnő lehetőséget ad. A közös főzés, majd az azt követő evés-ivás közel hozza az embereket egymáshoz. Most az óbudaiak szerveztek egy ilyen eseményt, de nem csak kerületi tagjaink, szimpatizánsaink voltak jelen, vendégeket is hívtak, más szervezetekből. A terített asztal mellett a fő téma persze a politika volt, esélylatolgatásokkal, várható fejleményekkel, de emellett jutott idő a vidámságra, könnyedebb beszélgetésekre is. Ezen a délutánon összességében – mert volt, aki később érkezett, vagy előbb távozott – mintegy negyven ember érezhette azt, hogy jó ehhez a közösséghez tartozni, hiszen nemcsak elvbarátságok, de valódi barátságok is köttetnek az ilyen alkalmakkor.
Jól sikerült ez az esemény, s remélem legalább ilyen jól fog sikerülni az a budapesti tagoknak szervezett bográcsozás is, amit augusztusban rendezünk majd. Ide vagy százötven meghívottat várunk, köztük a párt országos vezetőit is. Ezt afféle kampánynyitónak szánjuk, hiszen ősztől valóban teljes erőbedobással kell majd részt vennie mindenkinek a közös munkában, mert csak összefogással van esélyünk még további sikereket elérni.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás