Novák Előd: Miért bujkálhat a rendőrség a Kúria döntése után?
Kép forrása: Novák Előd Facebook-oldala
Novák Előd Facebook-oldalán tette közzé „Miért bujkálhat a rendőrség, miután a Kúria ítélete szerint törvénytelenül tiltották be a Mi Hazánk tüntetését?” címmel benyújtott írásbeli kérdését Pintér Sándor miniszternek.
„Miután a Belügyminisztérium államtitkára, Sztojka Attila nyomására a rendőrség betiltotta a kállói tüntetésünket, bírósághoz fordultunk. A Kúria mai ítélete szerint a rendőrség törvénytelenül tiltotta be a Mi Hazánk vonulásos tüntetését, így március 28-án 14 órakor mégis megtarthatjuk a rendpárti tüntetésünket" – írta a Mi Hazánk alelnöke.
Novák Előd szerint ráadásul a rendőrség azóta a kompromisszumos, statikus tüntetést is betiltotta. „A kormányzat szerint tehát abszurd módon már a polgármesteri hivatal előtt és a falu szélén sem tüntethetnénk, de mindezt felülírta a Kúria ítélete, köszönet illeti a keresetünket benyújtó dr. Gaudi-Nagy Tamást is" – hangsúlyozta.
A Mi Hazánk alelnöke hozzátette: „Mindezek tetejébe a rendőrség a Kúria ítélete után nem volt hajlandó a bejelentőként általam kezdeményezett tárgyalásra a gyűlés részleteiről. Nyíltan, írásban is megtagadta, hogy ma egyeztessünk, a mobiltelefont sem vette fel a sértődött alezredes. Azok után, hogy két alkalommal is olyan idézést kaptam, hogy 3-4 órán belül legyek a pásztói rendőrkapitányságon a gyűlés egyeztetése érdekében, elfogadhatatlannak tartom ezt a hozzáállást. Miért bujkál a rendőrség, miután a Kúria ítélete szerint törvénytelenül tiltották be a Mi Hazánk tüntetését?
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás