loading
Menü
Támogatás

A Harvard Egyetem nem hajlandó eltörölni a fehérek diszkriminációját, inkább beperli a Trump-adminisztrációt

2025. ápr. 22. 11:10
3 perces olvasmány
A Harvard Egyetem nem hajlandó eltörölni a fehérek diszkriminációját, inkább beperli a Trump-adminisztrációt

Miután a Harvard Egyetem megtagadta a Trump-adminisztráció feltételeinek teljesítését, a szövetségi kormány mintegy 2,2 milliárd dollárnyi állami támogatást vont meg az intézménytől, mondván, akik hátrányosan megkülönböztetik fehér amerikaiak millióit, azok a pénzüket se akarják. A Harvardnál ezt másképp gondolják, a gyerekeik ugyan nem kellenek nekik, a pénzükre viszont igényt tartanak, így beperlik az államot – derül ki a szélsőliberális NBC News erősen elfogult beszámolójából. 

Az egész ügy a Trump-adminisztráció határozatából fakad, mely szerint az amerikai felsőoktatási intézményeknek véget kell vetniük a faji megkülönböztetésnek, ami a liberális újbeszélben csak „sokszínűségként” (DEI) szerepel, és a fehéreket érinti hátrányosan, különösen a fehér férfiakat, ami az ő álláspontjuk szerint nyilván teljesen helyénvaló. 

„Trump elnök azon dolgozik, hogy újra naggyá tegye a felsőoktatást azáltal, hogy véget vet az ellenőrizetlen antiszemitizmusnak, és biztosítja, hogy a szövetségi adófizetők dollárjai ne finanszírozzák a veszélyes faji megkülönböztetést vagy faji indíttatású erőszak támogatását a Harvardon” – mondta a Fehér Ház szóvivője. „A Harvard, vagy bármely olyan intézmény, ami nem fogadja ezt el, a törvény szerint nem jogosult szövetségi támogatásra.”

Az érvelésben is látszik, hogy a döntésben komoly szerepet játszott Trump központi motivációja, ami egyszerűen leírva az Izrael First” politikája. Ez lényegében annyit tesz, hogy a cionista érdekek mindenekfelett. Így természetesen a folytonos antiszemitizmus-vadászat” nem maradhat ki egyetlen döntés mögül sem. 

Ettől függetlenül vannak érdemleges és valóban pozitív követelések is a szövetségi kormány részéről, hiszen a „sokszínűségi” program felszámolása mellett előírnák, hogy az egyetem csak érdemi alapon hirdethetne felvételt a diákoknak, ami egyben a mindenféle kvóták végét jelentené, valamint elvárás a karok és adminisztrációs intézetek hatalmának csökkentése is. 

A diszkriminációt megtartanák, de az adófizetők pénze is kellene nekik

„Semmilyen kormánynak – függetlenül attól, hogy melyik párt van hatalmon – nem szabad megszabnia, hogy a magánegyetemek mit oktathatnak, kit vehetnek fel és kit alkalmazhatnak, és mely tanulmányi és kutatási területeken dolgozhatnak” – háborodott fel a Harvard Egyetem igazgatója, Alan Garber.

Majd elpanaszolta, hogy a támogatások megvonása „nemcsak emberek millióinak egészségét és jólétét kockáztatja, hanem az ország gazdasági biztonságát és életképességét is.”

„Jogtanácsosunkon keresztül tájékoztattuk az adminisztrációt, hogy nem fogadjuk el a javasolt megállapodást” – tette hozzá Garber. „Az egyetem nem adja fel a függetlenségét és alkotmányos jogait.”

Ezek után jelentette be Trump, hogy akkor a Harvard elbúcsúzhat 2,2 milliárd dollár állami támogatástól, amin az egyetem vezetése teljesen kiborult. A Garber-félékre jellemző lármázás jelen esetben azért is érthetetlen, mert – ahogy az a cikkből is világosan kiderült – nem bírság kiszabásáról van szó, még csak nem is arról, hogy a szövetségi kormány a törvény erejével kényszerítené rá politikáját az intézményre. Csupán annyit mondtak nekik, ha továbbra is igényt tartanak az adófizetők pénzére, akkor feleljenek meg az állam által támasztott követelményeknek. 

Alapból egy magánegyetemről beszélünk, amelyet nem is lenne kötelező támogatnia a központi kormányzatnak. Ráadásul, mint kiderült, 

nem is a teljes támogatástól esik el a Harvard, hiszen pénzügyi jelentésük szerint a tavalyi évben összesen 53,2 milliárd dollár támogatást kaptak. 

Ehhez képest „aprópénz” az a 2,2 milliárd, amitől elesnek amiatt, hogy kitartanak a szélsőliberális doktrínáik mellett. Garber persze ezt sem képes elfogadni, így az Amerikai Egyetemi Professzorok Szövetségének harvardi kari részlege az országos szervezettel együtt pert indított a Trump-kormányzat ellen azért, hogy a kormány ne szakítsa meg a Harvard szövetségi finanszírozását. 

Ha nyernek, az egy érdekes precedenst teremthet, hiszen abban az esetben bírósági ítélet mondaná ki, hogy nyíltan diszkriminatív magánegyetemeket is kötelező pénzelnie az államnak. 

Kiemelt képünkön Alan Garber a Harvard Egyetem igazgatója

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
További cikkeink
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás