Újabb amerikai harci repülőgép lelövéséről számolt be Irán
Kép forrása: Jack Guez/AFP
Az iráni légvédelemnek sikerült lelőnie egy amerikai A–10-es csatarepülőgépet a Hormuzi-szoros térségében – közölte pénteken este az iráni hadsereg sajtószolgálata az MTI beszámolója szerint.
„Egy órával ezelőtt sikerült elfognia és lelőnie a légvédelemnek egy ellenséges amerikai–cionista A–10-es repülőgépet (...) a Hormuzi-szoros közelében” – áll a közleményben, amelyet az SNN iráni televízió idézett.
A The New York Times amerikai lap korábban arról számolt be, hogy a nap folyamán egy második amerikai gép is lezuhant, amelynek pilótáját aztán megmentették.
Korábban az iráni Forradalmi Gárda elithadsereg jelentette azt be, hogy lelőtt egy F–35-ös vadászrepülőgépet, miután a gép behatolt Irán légterébe.
Donald Trump pénteken az NBC News televíziónak adott telefonos interjúban annyit mondott az üggyel kapcsolatban, hogy „háború van”.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás