loading
Menü
Támogatás

Már a munkahelyeken is szabadon diszkriminálhatják az oltatlanokat

2021. jún. 2. 16:48
3 perces olvasmány
Már a munkahelyeken is szabadon diszkriminálhatják az oltatlanokat

Megérkezett a parancs a központból a munkáltatók felé: feladat az oltás felvételére rábírni valamennyi alkalmazottat. Számos cég ezt az oltakozottaknak nyújtott kedvezményekkel igyekszik elérni, míg mások úgy gondolták, erre a legjobb módszer az oltatlanok diszkriminálása és vegzálása.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 400 ezer vállalkozónak és vállalatnak küldött tájékoztatást arról, hogy győzzék meg munkatársaikat, családjaikat, beszállítóikat és partnereiket, hogy fontos a védőoltás felvétele, mert ez szükséges a gazdaság újraindításához

nyilatkozta a Portfolio-nak Parragh László, a szervezet elnöke. Úgy tapasztalja, hogy pozitív a kezdeményezés visszhangja, a nagyvállalatok többsége már ezen az úton jár, és a kis- és közepesvállalatok is igyekeznek oltásra kényszeríteni bátorítani a dolgozóikat.

A "bátorítás" módszerei


Olybá tűnik, elfogytak azok is, akiket a fesztiválokkal, konditermekkel, vagy szabad mozizással meg lehetett győzni, így újabb fronton indult támadás azok ellen, akik még mindig inkább az immunrendszerükben bíznának.

Sok cég az oltottak ösztönzésével kívánja elérni a teljes átoltottságot, például plusz szabadnapokat adnak azoknak, akik felvették az oltást. Más munkahelyek azonban úgy vélik, a zsarolás és a negatív diszkrimináció sokkal hamarabb eredményre vezet, mint a mézesmadzag.
Van olyan munkahely, ahol az oltással nem rendelkezők nem vásárolhatnak az üzemi étkezdében, saját ebédet kell hozniuk maguknak, és azt sem  ehetik meg együtt az oltottakkal, illetve rendszeres koronavírus-tesztet kell végezniük (akár naponta). Ennek a költségét jobbára állja a munkáltató, de olyan hely is akad, ahol nem.

Ez a rendelkezés azért is "érdekes", mivel az oltatlanok egymással ugyan úgy étkezhetnek és érintkezhetnek, így kifejezetten furcsa az az érvelés, hogy így akarják elkerülni a "gócpontok" kialakulását. Inkább tűnik egy alattomos nyomásgyakorlásnak a vezetőség részéről.

Valamint elindult egy olyan trend a cégek körében, hogy elsősorban már nem is a szaktudás és a képesítés számít, hanem az oltás megléte, vagy nem léte.
Sok helyen már fel sem veszik az oltatlanokat, hiába van több éves tapasztalata, vagy megfelelő képesítése.

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a portálnak azt mondta, mostanában egyre többször adódik olyan helyzet, hogy egy vállalat nem veszi fel azt a jelentkezőt, aki nem esett át a betegségen, nem oltatta be magát vagy nem regisztrált az oltásra.
"Nyilván nem fogják kimondani a cégvezetők, hogy az oltás megtagadása miatt nem veszik fel, de mindkét fél tudja, hogy ez a helyzet, és a felvételhez az oltáson keresztül vezet az út”

– tette hozzá Parragh László.

A közösségbe tartozás érzése


Mivel a legtöbb munkahelyen mára többségbe kerültek azok, akik felvették az oltást, Parragh László szerint ezzel még több embert lehet rábírni a vakcinák felvételére, hogy számukra is meglegyen a "közösséghez tartozás" érzése.
"Tudják, hogy így maradhatnak a csoport, a közösség részei, amelynek az érzete különösen fontos például az építőiparban"

– fogalmazott. Hozzátette: példaértékű az idősellátásban dolgozók és a pedagógusok beoltottsága, de jól halad az idegenforgalomban és a gyárakban dolgozók oltása is.

A legszomorúbb, ám egyáltalán nem meglepő, hogy a kormány az ilyen nyílt diszkrimináció ellen semmit sem tesz, sőt, az egész megbélyegzés gyakorlatilag tőlük ered...

Kiemelt képünk illusztráció

Kapcsolódó: ">

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás