loading
Menü
Támogatás

Államtitkár lehet a botrányairól ismert Sztojka Attila

2024. aug. 2. 15:38
1 perces olvasmány
Államtitkár lehet a botrányairól ismert Sztojka Attila

A kormány két napja vonta vissza Sztojka Attila "romaügyi" kormánybiztos kinevezését szeptemberi hatállyal, de a Népszava információja szerint nincs szó bukásról: egy újonnan létrehozandó belügyminisztériumi államtitkárság vezetője lesz. Korábban eljutott a laphoz olyan híresztelés, hogy a politikus államtitkárként folytatja: ezt más források most már tényként kezelik. A Népszava értesülése szerint a Belügyminisztériumban több részre bontják a Fülöp Attila vezetésével működő gondoskodáspolitikáért felelős államtitkárságot, és létrejön egy "romapolitikai" államtitkárság. Ennek élére nevezik ki Sztojka Attilát - összegezte az mfor.hu.

Az új államtitkársághoz tartozik majd a társadalmi felzárkózás ügye, a totális csődben lévő Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) és a jelentős pénzek fölött rendelkező Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság (TEF) felügyelete.

Botrányairól ismert


Sztojka Attilát 2021-ben nevezte ki a miniszterelnök "roma" kapcsolatokért felelős kormánybiztosnak. Kinevezése után pedig igen hamar botrányba keveredett, ugyanis egy titokban rögzített hangfelvétel tanulsága szerint Sztojka szerződéseket kínált a Fideszhez lojális, „körön belül lévő” ORÖ-s képviselőknek.

Ellenzéki körök lemondását követelték, a Fidesz azonban kiállt mellette, sőt, 2022-ben listáról bejuttatta a magyar Országgyűlésbe is, méghozzá a Lungo Drom kegyvesztett elnöke, Farkas Flórián helyére. Micsoda érdemi változás! Ráadásul az új kormány megalakulásakor ismét kormánybiztos lett. Karrierje azóta is töretlenül ível felfelé.

Kiemelt képünkön Sztojka Attila - Fotó: Facebook

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás