loading
Menü
Támogatás

Mazsihisz-alelnök: "a holokausztra teológiai magyarázatot keresni bűn"

2024. aug. 10. 11:16
2 perces olvasmány
Mazsihisz-alelnök: "a holokausztra teológiai magyarázatot keresni bűn"

Augusztus elején komoly felháborodást váltott ki a szélsőliberális médiumok körében egy evangélikus lelkész prédikációja, amelyben Labossa Péter ">arról beszélt, "Isten azért nem akadályozta meg a holokausztot", mert a zsidók megtagadták Jézus Krisztust. A lelkész tehát hisz a holokausztban, a számokat sem vitatta, mégis óriási hisztériakampány indult ellene. Amelybe most a Mazsihisz is beszállt. 

Tette mindezt úgy, hogy Fabiny Tamás püspök határozott, filoszemita kiállása után Labossa Péter szolgalelkűen bocsánatot kért, melyben kiemelte az ún. "holokauszt relativizálásának minden formáját elutasítja". A Mazsihisz ettől függetlenül szükségesnek érezte, hogy megszólaljon. Alelnökük, Nógrádi Péter, előhúzta a kalapból a 6 milliót, majd hozzátette, mindezt elkövetni [a prédikációt] a "holokauszt 80. évfordulóján" "különösen fájdalmas és káros".

Nógrádi - némi fogalomzavarral élve - a "fasiszta politika gyászos megnyilatkozásának" nevezte az általuk "holokausztként" emlegetett cselekményt, azt nem részletezve ennek mégis mi köze volt Olaszországhoz és Mussolinihez.

A holokausztot nem Isten rendelte el, az a fasiszta politika gyászos megnyilatkozása, mondta Nógrádi, aki szerint a holokausztra teológiai magyarázatot keresni bűn. Igaz, börtönbüntetés követeléséről - még - nem esett szó.

Ez egy nagyon régi antiszemita érvelés, aminek semmi köze a valósághoz, a történelemhez, megbotránkoztató és a 80 éve meggyilkolt emberekkel szemben pedig megalázó

– fogalmazott az alelnök, aki ugyanakkor hozzátette, hogy a lelkész bocsánatkérését elfogadja és tiszteletben tartja. Majd odaszúrt a lelkésznek: a közösség előtt elmondott szavakért nagy felelősséggel tartozik, aki prédikál.

Noha az ügy ennyiben is maradhatott volna, további evangélikus egyházi vezetők mégis szükségesnek érezték, hogy ők is megnyilatkozzanak a témában. Egymás után szólaltak fel, hitet téve filoszemitizmusuk mellett. Pecsuk Ottó is elfogadhatatlannak tartja, hogy bármilyen formában a "zsidóságot hibáztassák a holokausztért". "A holokausztban olyan dolog történt, amire nem lehet azt mondani, hogy ezt megérdemelték, hangsúlyozta, és hozzátette: hisz lelkésztársának azzal kapcsolatban, hogy őszintén megbánta szavait" - magyarázta.

Kiemelt képünkön Nógrádi Péter - fotó forrása: szantograf.hu

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás