loading
Menü
Támogatás

A Mi Hazánk 7 programpontja május 1-je alkalmából (+VIDEÓ)

2025. ápr. 30. 17:30
4 perces olvasmány
A Mi Hazánk 7 programpontja május 1-je alkalmából (+VIDEÓ)

„Holnap május 1-je, a munka ünnepe, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a Bikás parkban tartja az ország legnagyobb majálisát, amelyre sok szeretettel várunk mindenkit. Ma viszont nem véletlenül állunk a Munkás Szent Józsefről elnevezett templom előtt, ezzel azt akarjuk demonstrálni, hogy május 1-je, a munka ünnepe nem valamiféle rossz emlékű kommunista dátum, hanem van keresztény és nemzeti vonatkozása is" – fogalmazott sajtótájékoztatóján Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetvezetője. 

Lantos kiemelte, hogy rendszerváltást szeretnének a munka világában, a részleteket pedig hét pontban fejtette ki, amelyek az alábbiak:

1. Kár lenne vitát nyitni, hogy Magyarországon rendkívül alacsonyak a bérek, a Mi Hazánk szerint eltérő stratégiával, de lehetne ezen változtatni, a multinacionális cégek esetében szigorúbb adópolitikára, politikai akaratra van szükség, ugyanis ők ki tudják termelni a magasabb béreket. Az állami szektorban visszább kell venni a nagy pénznyelő bürokratikus vízfejeket, meg kell szüntetni az érdemtelenül osztogatott sokmilliárdos vezetői prémiumokat, és azokat a dolgozók bérének emelésére kell fordítani. A magyar kkv-szektor esetében pedig egy magyar érdekű, kedvezőbb adópolitikára van szükség, hogy tudjanak béreket emelni.

2. Szemléletváltásra is szükség van, hiszen számos olyan mérgező munkahelyi körülmény van, amely nem csak pénzkérdés. A Mi Hazánk ezért felvilágosító kampányokat indítana arról, hogy a munkáltató és a munkavállaló nem egymás ellenségei, hanem közös a céljuk. Ennek tudatosításával egyetlen párt sem foglalkozott eleddig, mi ezt is szeretnénk felvállalni, mert az nem állapot, hogy nagyon sok helyen gyakorlatilag emberszámba sem veszik a dolgozókat. Számos területet ki lehet persze emelni, mégsem véletlen, hogy éppen a biztonsági őröket említem meg, mert hozzájuk hasonlóan mások is ki vannak használva, de talán úgy, teljességében szemlélve ez az ágazat van a legrosszabb helyzetben.

3. Az előző két pont megvalósításához azonban erős, nemzeti irányultságú szakszervezetekre van szükség, s nem kirakat-szakszervezetekre, ahol a munkáltató fizeti a szakszervezeti tisztségviselőt. Ezért a Mi Hazánk ezt a tisztséget anyagilag függetlenítené a közvetlen munkáltatótól, és egy olyan politikai környezetet alakítanánk ki, amely támogatja és erősíti a szakszervezeteket, mert erős szakszervezetek nélkül nincs magyar dolgozói érdekképviselet!

4. A következő pontunk nagyon egyszerűen összefoglalható: vendégmunkás helyett megbecsülést a magyar dolgozóknak! Mi a magyar dolgozókra építünk, ellenezzük a gazdasági migrációt, ellenezzük, hogy lecserélik a magyarokat – erre már egy teljes iparág épült –, ellenezzük, hogy kirúgják a magyar munkavállalókat. Ezért meg kell rendszabályozni a rabszolga-kereskedő/munkaerő-kölcsönző cégeket, és ezzel párhuzamosan egy önálló, hazai feldolgozóiparra épülő nemzetgazdaságot kell építenünk a globális nagytőke kiszolgálása helyett.

5. Egyre nagyobb veszélyt és kihívást jelenthet a munkaerőpiacra nézve a mesterséges intelligencia, s bár a kormány Palkovics László személyében kijelölt egy felelőst, a feladatköreiből hiányzik, hogyan védené meg a magyarok munkahelyeit. Ezért preventív stratégiára, megelőzésre van szükség, hogy ne váljanak sokan munkanélkülivé.

6. Foglalkozni kell az 50 év feletti korosztállyal is, mert mindennapi tapasztalat, hogy akik 50 felett pályát akarnak váltani, egyszerűen esélyük sincs, sőt, sok helyen szóba sem állnak az emberrel, ha már ebbe a korosztályba tartozik. Ez tűrhetetlen, minden magyar dolgozói korosztály egyformán számít!

7. Utolsó pontunk pedig egy kifejezetten világnézeti kérdés: vissza kell adni a munka becsületét, a munka ethoszát, mert nem csodálkozhatunk rajta, hogy a magyar társadalom boldogtalan, ha nagyon sokan a munkát az imént kifejtett problémák miatt csak szükséges rosszként élik meg. Mi egy olyan rendszert akarunk felépíteni, ahol lelki értelemben is ki lehet teljesedni a munkában; valódi munkának pedig azt tekintjük, amely értékteremtő, értékmegőrző és értékközvetítő, a munkáltató és a munkavállaló is tisztában van azzal, hogy közös a céljuk, a munkáltató sem kizsákmányolni akarja a dolgozót. Már az oktatásban van tennivaló: elfogadhatatlan, hogy a fiatalok úgy esnek ki az iskolapadból, hogy nincsenek tisztában a munka fogalmával és munkajogaikkal, a szakszervezeti jogokkal – tehát tudatosabb dolgozókra van szükség.

„A most kifejtett 7 pont mentén képzeli el a Mi Hazánk Mozgalom a rendszerváltást a munka világában, mert szemben állunk az embert kizsákmányoló profitkapitalizmussal, melyet teljes mértékben kiszolgál a Fidesz, de valamennyi balliberális ellenzéki párt is a globális nagytőke szekerét tolja, mi viszont mindkettőt elutasítjuk. Ez tehát a Mi Hazánk május 1-jei üzenete, tegyük ezt a napot újra a nemzeti munka ünnepévé" – összegezte a Mi Hazánk munkaügyi kabinetvezetője.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
További cikkeink
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás