loading
Menü
Támogatás

Őrizetbe vették az Orbán Viktor megöletését tervező férfit

2025. aug. 6. 16:42
1 perces olvasmány
Őrizetbe vették az Orbán Viktor megöletését tervező férfit

Őrizetbe vették a miniszterelnök megöletését tervező férfit, ellene emberölés előkészülete miatt indított büntetőeljárást a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség és kezdeményezték a letartóztatását – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi egy külföldi szerveren üzemeltetett honlapon regisztrált, hogy anyagi ellenszolgáltatásért találjon valakit, aki vállalkozik Magyarország miniszterelnökének megölésére.

A megalapozott gyanú szerint a férfi 2025 júliusában ezen a honlapon nyilvános felhívást tett közzé azzal, hogy akár forintban, akár más állam valutájában is hajlandó fizetni azért, hogy az arra vállalkozó személy – megfogalmazása szerint a lehető legjobb bérgyilkos – a magyar miniszterelnököt megölje.

A nyomozó ügyészség a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda és a Terrorelhárítási Központ közreműködésével a férfit azonosította, elfogta és őrizetbe vette, majd emberölés előkészületének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki. A gyanúsított beismerő vallomást tett az ügyben.

A hírügynökség beszámolt arról is, hogy a nyomozó ügyészség a bűnismétlés veszélye miatt kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását. A kényszerintézkedésről a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája dönt.

(Kiemelt kép forrása: Orbán Viktor/Facebook)

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás