loading
Menü
Támogatás

Visszaeső ittas vezető okozott balesetet

2020. ápr. 15. 12:23
1 perces olvasmány
Visszaeső ittas vezető okozott balesetet

A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy 64 éves férfi ellen cserbenhagyás vétsége és ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt. A vádirati tényállás szerint a vádlott 2019. szeptember hónap második felében egy borsodi kistelepülés belterületén ittas állapotban vezette személygépjárművét az éjszakai órákban.

Az ittas vezető áttért a menetirány szerinti baloldalra, és az autó bal első részével nekiütközött a vele szemben szabályosan közlekedő személygépkocsi baloldalának. A baleset helyszínéről azonban anélkül, hogy meggyőződött volna róla, hogy történt-e személyi sérülés, azonnal elhajtott. A szabályosan közlekedő gépjárművet vezető nő nem sérült meg, viszont nem hagyta annyiban a dolgot. A vádlott után hajtott, és még a településen belül utolérte, ugyanis az ittas sofőr az egyik ingatlannál megállt.

A nő értesítette a rendőrséget, akik az intézkedésük során alkoholtesztet alkalmaztak, és megállapították a vádlott ittasságát. Az ugyanilyen bűncselekmény miatt korábban már büntetett vádlottal szemben az ügyészség az új büntetőeljárási törvény szerinti büntetővégzés meghozatalára irányuló eljárás keretében – figyelemmel arra, hogy a bűncselekmény 3 évi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő, az ügy megítélése egyszerű, a vádlott szabadlábon van és a büntetés célja tárgyalás nélkül is elérhető – tárgyalás mellőzésével  büntetővégzésben felfüggesztett fogházbüntetést és közúti járművezetéstől eltiltást indítványozott.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás