loading
Menü
Támogatás

Román röplabdásnak álcázták magukat a szíriai migránsok

2021. márc. 31. 13:59
1 perces olvasmány
Román röplabdásnak álcázták magukat a szíriai migránsok

Az athéni repülőtéren kilenc szíriai migránst tartóztattak le vasárnap, akik azt állították, hogy román sportolók, és egy bécsi röplabdabajnokságra akarnak eljutni - írja a Főtér.

Rejtély, hogy mi buktathatta le a találékony szíreket, hiszen a koromfekete haj, barna bőr a jellegzetes arcvonásokkal mind-mind igen gyakori Romániában. Ráadásul a derék legények még egyforma sportruházattal és hamis román útlevelekkel is készültek. Ami nem lehetett olcsó.

A görög rendőrség szerint az ilyen álokmányok árfolyama a fekete piacon 500 és 3000 euró között mozog.

Nem tudni, van-e csoportos kedvezmény hamis útlevelekre, de az biztos, a 9 fős "csapatnak" igencsak a zsebébe kellett nyúlnia a papírok beszerzéséhez. De hát mi az a pár ezer euró egy "háborús" menekültnek, nem igaz?

A görög közszolgálati rádió szerint ráadásul ez még csak nem is az első eset, hogy a migránsok hasonló trükkökkel próbálkoznak: előfordult már olyan is, hogy a nyugati országokba igyekvők kézi- vagy kosárlabdacsapatot "alkotva" próbáltak repülőre ülni.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás