Mi Hazánk: Miért hallgat az Európai Unió a munkácsi Turul szobor ledöntéséről?

Az Európai Unió állítólag alapértékének tekinti az őshonos nemzetiségek és a nemzeti szimbólumok védelmét is. A kárpátaljai Munkácson, amely több mint egy évezreden át a magyar állam integráns része volt, az ott élő őshonos magyar nemzetiség jelképének, a vár mellett álló Turul szobornak elbontásáról döntött az ukrán többségű képviselő-testület - írja közleményében Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk alelnöke.
Annak ellenére hoztak határozatot és döntötték le pár napon belül a szobrot, hogy Magyarország a háború kirobbanásának kezdetétől fogva segíti a menekülő ukrán állampolgárokat
- emlékeztet a politikus, aki példaként emelte ki az ukrajnai menekültek tízezreinek befogadását, munkát, fedelet biztosítva számukra, folyamatosan segítve a nem magyar anyanyelvűeket is. Ezen felül pedig sok tonnányi segélyszállítmányt vittünk Ukrajnába. A Mi Hazánk alelnöke szerint látszik az is, hogy elhibázott volt a Fidesz-kormány döntése, amely támogatta Ukrajna uniós csatlakozásának felgyorsítását.
A Mi Hazánk Mozgalom elvárja az Európai Uniótól, hogy nyilatkozzon az ügyben, határolódjanak el az ukránok jogtiprásától, és gyakoroljon nyomást az ukrán államra annak érdekében, hogy tartsák tiszteletben a kárpátaljai magyar kisebbség jogait
- zárja közleményét a politikus.
Magyar Jelen Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás