Baktériumokat használnának a mikroműanyag ártalmatlanítására

A Hongkongi Műszaki Egyetem kutatói baktériumokat használnának a mikroműanyag ártalmatlanítására. A baktériumok hajlamosak csoportosulva rátapadni felületekre, egyfajta filmréteget képezve. A kutatók ezt a tulajdonságukat kihasználva ragasztószalag-szerű mikrobiális hálókat akarnak tenyészteni - írja az Élő Bolygónk.
A tervezet szerint így össze tudnák fogni a vízben úszkáló műanyagokat, hogy azok könnyebben kihalászható és újrahasznosítható gömbökké álljanak össze.
Noha a kutatás még csupán a kezdeti fázisnál jár, az eddig eredmények ígéretesek. Ha a kutatók sikerrel járnak, egy új, fenntartható módszert teremtenének a műanyagszennyezés mértékének csökkentésére.
Ez azért is különösen fontos, mivel a tengerbe kerülő mikroműanyagok a sós víz és a napfény hatására bomlásnak indulnak, a táplálékláncba beépülve pedig rendkívül súlyos környezeti problémát jelentenek.
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás