A delta variáns halálozási rátája alig 0,1 százalék, mégis emiatt tennék kötelezővé az oltást

Miközben egyre többen fertőződnek meg világszerte a koronavírus Indiából származó mutációjával, a halálozási ráta alig éri el a 0,1 százalékot. Az Angol Népegészségügyi Hivatal legutóbbi jelentéséből kiderült, hogy miközben a koronavírus-fertőzések 92-95 százalékát június végére a delta variáns tette ki, addig a páciensek mortalitási rátája csupán 0,1 százaléknak bizonyult - vette észre a liner.hu.
2021. június 21-ig az indiai (politikailag korrekt nevén "delta") variáns legalább 50 ezer embert fertőzött meg, ezek közül azonban mindössze 117-en haltam meg, főként 70 év fölöttiek, akik több krónikus alapbetegségtől szenvedtek.
Vagyis
az indiai variáns halálozási rátája kb 0,1-0,2 százalék, ami tízszer alacsonyabb az eredeti, vuhani vírushoz képest.
És ehhez tegyük hozzá, hogy ebben a statisztikában csak azok szerepelnek, akik a tünetekkel orvoshoz fordultak, vagy teszteltették magukat.
Nagy kérdés, hogy ezt miért nem teszi hozzá a bal- és jobbliberális média, mikor az oltást propagálva az emberek félelmére játszva arról ír, mennyivel fertőzőképesebb az indiai mutáns a vuhani vírushoz képest. Arról sem szabad megfeletkezni, hogy
a virológia alapszabályaiból kiindulva a variánsok mutálódás során veszítenek erejükből, így a kórlefolyás is fokozatosan enyhülhet.
Az indiai variáns is megfelel ennek a szabálynak, hiszen az idő előrehaladtával a fiatalabb korosztálynál a legfőbb tünetek között már nem is szerepel az ízlés- és szaglásvesztés, a magas láz, az ízületi és izomfájdalmak, valamint a légzési nehézségek, hanem a megfázásos betegségeknél általánosságban tapasztalható tüsszögés, orrfolyás, torokfájás és enyhe fejfájás.
Enyhébb tünetek, keményebb korlátozások
A fentiek fényében külön érdekes, hogy éppen az indiai (delta) variánsra hivatkozva ösztönzi a szülőket és a 18 év alattiakat a kormány az oltás felvételére, és szintén a delta variáns "veszélye" miatt ">tették kötelezővé az egészségügyi dolgozók számára az oltás felvételét, és engedélyezték egy harmadik dózis beadását, amiről Orbán kijelentette "ártani nem árthat" - jóllehet, ez még a virológusok szerint is csak két-három év múlva derülhet ki, de miniszterelnökúr bizonyára a jövőbe lát.
Ha hihetünk a fent említett tanulmánynak, és a kutatások eredményeinek, akkor azt is mondhatnánk, hogy egy kvázi megfázás ellen oltanák be a teljes társadalmat, és különböztetnék meg hátrányosan a nem oltottakat.
De a "szakértők" is éppen erre a variánsra hivatkozva ">követelnek mielőbbi lezárásokat.
Miközben tehát valamennyi hazai párt és véleményformáló beállt az oltásfetisiszta kampány mögé, ma Magyarországon a Mi Hazánk Mozgalom (volt és maradt) az egyetlen párt,
Irányi Dániel Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás