loading
Menü
Támogatás

A Johns Hopkins Egyetem kutatása szerint nem sok értelme volt a lezárásoknak

2022. febr. 10. 10:24
1 perces olvasmány
A Johns Hopkins Egyetem kutatása szerint nem sok értelme volt a lezárásoknak

A koronavírus-világjárvány első hulláma idején, 2020 tavaszán elrendelt lezárások mindössze 0,2 százalékkal csökkentették az Egyesült Államokban és Európában a Covid okozta halálesetek számát – derül ki a Johns Hopkins Egyetem által közzétett, több tanulmányra kiterjedő metaanalízisből.

"A metaanalízis arra a következtetésre jut, hogy a lezárások alig vagy egyáltalán nem voltak hatással a közegészségügyre, de hatalmas gazdasági és társadalmi költségeket okoztak ott, ahol bevezették őket... Ennek eredményeképpen a lockdown-politika megalapozatlan, és el kell vetni, mint világjárványpolitikai eszközt"

– írták a kutatók. Állításuk szerint bár keresték, de "szinte semmilyen bizonyítékot nem találtak", amely igazolná, hogy Európában és az Egyesült Államokban elrendelt szigorítások és lezárások bármilyen jelentős hatást gyakoroltak volna a covid okozta halálozásokra.

Nem részletezett módszerrel vizsgálat alá vetették a kijárási tilalomról szóló rendeletet. Eredményeik szerint ezzel 5,1 százalékkal csökkentek a Covid-19 okozta halálozások. Az eset érdekessége, ha a rendeletet nem önmagában vizsgáljuk, hanem a teljes képet nézzük, akkor:
A kijárási tilalomról szóló rendeleteket más zárva tartási intézkedésekkel együtt vizsgáló tanulmányok szerint a kijárási tilalom valójában 2,8 százalékkal növelte a Covid-19 halálozást.

Magyar Jelen / Újszó - Kiemelt képünk illusztráció

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás