loading
Menü
Támogatás

"Náci egyenruhára hajazó" öltözéke miatt indított nyomozást a "német" rendőrség Roger Waters ellen

2023. máj. 27. 08:35
2 perces olvasmány
"Náci egyenruhára hajazó" öltözéke miatt indított nyomozást a "német" rendőrség Roger Waters ellen

Nyomozást indított a német rendőrség Roger Waters, a Pink Floyd egykori basszusgitárosa ellen, mert nemrég "náci egyenruhára hajazó" szerelésben lépett fel Berlinben - adta hírül a BBC nyomán a 444.hu.

Nyugat-Európában, a "szabadság" és "liberalizmus" földjén a második világháború befejezése óta virágzó kettősmérce alighanem a szebb napokat látott Németországban a legjelentősebb. A szélsőbaloldal jelképeit következmények nélkül használhatja, tömeggyilkosokat éltethet, terroristákat dicsőíthet. Sőt, még a szovjet zászlókat lobogtató Kommunista Párt is bejegyzett pártként működhet az országban.


A tömeggyilkos Che Guevara például nem szúrja a hatóságok szemét


Ezzel szemben a nemzeti és "szélsőjobboldali" jelképekkel szemben nem, hogy zéró toleranciát alkalmaz az állam, de paranoid üldözési mániával vadászik mindenre, melyre csak a "nácizmus" gyanúja rávetül.

Ennek vált áldozatává most Roger Waters is, aki A fal előadása során Berlinben - a vád szerint - "náci egyenruhára hajazó öltözéket viselt", ezért eljárás indult vele szemben. Mint írták: Waters hosszú, fekete kabátot és piros karszalagot viselt május 17-i koncertjén, ráadásul kamu gépfegyverrel is lövöldözött. A karszalagon fehér alapon két, egymást keresztező fekete kalapács volt látható, hasonló ahhoz, ami az 1982-es A fal című filmben is felbukkant. Ez a Pink Floyd azonos című albumán alapult, és az egyik jelenetben a főszereplő rocksztár azt képzeli, hogy fasiszta gyűlésen szónokol.

A rendőrség közleményében azt írta, vizsgálatot indítottak, ugyanis a "náci egyenruhára hajazó viselet kimerítheti a gyűlöletkeltés fogalmát, és a náci uralom dicsőítését, ami alkalmas a köznyugalom megzavarására". (Ha szovjet tisztnek öltözve német civileket lőne agyon az előadásai során, az aligha zavarna bárkit.)

A zsidók is felháborodtak


A kivetítőn közben elhunytak neveit írták a kivetítőkre, köztük volt Anna Frank is. Noha naplója és annak eredetisége a mai napig vita tárgya, a fősodratú történelemírás hiteles bizonyítékként fogadja el, és tanai szerint Anna Frank kamaszként egy táborban halt meg. Így a mai, szélsőséges antifasiszta álláspont szerint "súlyosan sértő" a nevét kiírni, miközben a színpadon a frontember "náci egyenruhára hajazó öltözékben" tart előadást.

Több se kellett az izraeli külügyminisztériumnak, azonnal beleszálltak Watersbe, és kijelentették:
"megszentségtelenítette Anne Frank és hatmillió zsidó áldozat emlékét".

A zsidó szervezetek egyből megértették a célzást, és már most követelik, hogy Waters müncheni és kölni koncertjét mondják le, ne engedjék fellépni az énekest. A vasárnapi frankfurti előadásra pedig ellentüntetéseket jelentettek be.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás