loading
Menü
Támogatás

A modernkori rabszolgaság ellen emelte fel a szavát az ENSZ-főtitkár

2020. dec. 3. 13:27
2 perces olvasmány
A modernkori rabszolgaság ellen emelte fel a szavát az ENSZ-főtitkár

A modernkori rabszolgaságra hívta fel a figyelmet az ENSZ főtitkára szerdán, felszólítva a világ kormányait, a civil társadalmat és a magánszektort, tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy véget vessenek e szörnyű gyakorlatnak – adta hírül az MTI.

Természetesen António Guterres nem a kelet-európai dolgozókért aggódik, akik negyedannyiért dolgoznak a kitelepített összeszerelőüzemekben, mint nyugati "kollégáik". Ahogyan az sem zavarja, hogy a Nyugat gyarmatosítja Kelet-Európát. A nagyra becsült ENSZ-főtitkár szerint a legnagyobb probléma:

a rendszerszintű rasszizmus és a világban lévő igazságtalanságok, amelyek gyökerei a gyarmatosítás és a rabszolgaság sötét múltjában keresendők.

A gyerekekre az jelenti a legnagyobb veszélyt, ha nem járhatnak iskolába – nyomatékosította közleményében az UNICEF.

A főtitkár kiemelte, hogy az ENSZ-nek a Nemzetközi Munkaügyi Szervezetre (ILO) hivatkozó becslései szerint ma is több mint 40 millió ember esik áldozatául a rabszolgaság valamilyen formájának, beleértve közel 25 millió kényszermunkást. Azt már nem részletezte, hogy ebből a 40 millióból mégis mennyit dolgoztatnak fehérek, és mennyit nem.

A járvány miatt ráadásul idén többen eshetnek gyermekmunka áldozatául, főleg mivel sokan nem férnek hozzá a digitális oktatáshoz.
Guterres állítása szerint az etnikai kisebbségek, az őslakosok és a migránsok különösen veszélyeztetettek.

A főtitkár a rabszolgaság formái közt felsorolta a gyermekmunkát, a munkaerő-kizsákmányolást, az adósrabszolgaságot, az emberkereskedelmet, a kényszerházasságot és a gyerekkatonaságot.

Felszólította a világ kormányait, a civil társadalmat és a magánszektort, tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy véget vessenek ennek a szörnyű gyakorlatnak. A világszervezet 1949. december 2-án fogadta el az emberkereskedelmet, illetve mások szexuális kizsákmányolását tiltó egyezményt, amely 1951-ben lépett hatályba (és azóta sincs betartatva - a szerk.).

Fotó: EuropaNewswire/Gado / Getty Images Hungary

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás