loading
Menü
Támogatás

A németországi antifasiszták szerint mindenki náci volt, aki meghalt Chemnitz bombázásában, ezért megrongálták az áldozatok emlékművét

2020. márc. 9. 12:30
2 perces olvasmány
A németországi antifasiszták szerint mindenki náci volt, aki meghalt Chemnitz bombázásában, ezért megrongálták az áldozatok emlékművét



Karácsony Gergely budapesti főpolgármester igyekszik felzárkózni nyugati "elvtársaihoz", így hozzájuk hasonlóan ő is erősen szimpatizál az Antifa-mozgalommal. Azok mellett az erőszakos antifasiszták mellett is kiállt, akik február közepén a kitörés napján ">támadtak rá a békés túrázókra.

Az Antifa az akkori tettével jelezte, hogy ha egyelőre még csak külföldi „harcosok” bevetésével is, de már Magyarországon is aktív.

Németországban ezzel szemben nagyon más a helyzet, ott már régóta tényező a mozgalom és gyakran hajtanak végre erőszakos akciókat általuk szélsőjobboldalinak bélyegzett személyek ellen; gyújtanak fel autókat; támadnak rá rendőrökre.

Amit viszont a napokban csináltak a szászországi Chemnitz városában, arra egyszerűen nincsenek szavak. Történt ugyanis, hogy festékkel fújták le, valamint a „Basszák meg a nácik!” és „ A német elkövetők nem áldozatok!” feliratokkal firkálták össze a városi temető azon emlékművét, mely annak a 2100 helyi lakosnak állít emléket, akik a szövetségesek által végrehajtott bombázásában vesztették életüket a második világháború végén.

Az már csak hab a tortán (ellenben sokat elárul az antifasiszták lelki világáról), hogy a szégyenteljes akciójukat az 1945. március 5-i mészárlás 75. évfordulójára időzítették.

A német sajtó megjegyzi, a rendőrség halottgyalázás, valamint anyagi károkozás miatt nyomoz, az elkövetőket egyelőre még nem sikerült elkapni. És valószínűleg nem is nagyon törik magukat az illetékesek, hiszen évtizedes gyakorlat a Nyugat részéről, hogy az antifák által elkövetett bűncselekmények fölött rendre szemet hunynak. Ha véletlenül el is fognak 1-2 tettest, azt általában egy nevetségesen enyhe büntetéssel szélnek is eresztik.

(888.hu nyomán. Fotó: 888.hu)

 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
További cikkeink
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás