Áramszünet és káosz: amikor a bankkártya nem sokat ér

Spanyolország, Portugália és Franciaország egyes régióiban többórás áramkimaradás volt, amely komoly fennakadásokat okozott a közlekedésben és az üzleti életben. A kormányzatok gyorsan reagáltak a helyzetre, és megkezdődött a helyreállítás. Az áramszünet miatt elképesztő helyzetek alakultak ki – adta hírül a Magyar Nemzet.
Több millió ember életét keserítette meg az Ibériai-félsziget történetének egyik legsúlyosabb áramkimaradása, mely hétfőn teljesen váratlanul csapott le. Az okokat még mindig nem tudják, az áramellátás is csak részlegesen állt helyre. Tízezrek rekedtek a vonatokon, milliók maradtak telefonos és internetes kapcsolat nélkül, valamint az ATM-ek sem működtek.
Ez alatt pedig nemcsak arra ébredtek rá az emberek, hogy mennyire függnek az elektromos energiától, hanem azt is realizálhatták, hogy ha nem rendelkeznek készpénzzel, akkor lehetnek akármilyen gazdagok a digitalizált pénzvilág nyilvántartása szerint, se az okostelefonjaikkal, se a bankkártyájukkal nem mennek semmire.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök a nemzet előtt tartott beszédében elmondta:
„Soha nem tapasztaltunk még ilyen teljes rendszerösszeomlást."
Ami csak növeli az aggályokat, hogy ez már a második komoly európai áramkimaradás volt kevesebb mint hat héten belül. Most nagyjából egy napig tartott, de mi lesz, ha a következő már egy hetes lesz? Akkor azok, akik például csak a virtuális pénzben hisznek, hogyan fognak vásárolni?
Tényleg nincs szükség készpénzre a XXI. században?
Az esettel kapcsolatban portálunk megkereste Szabó Miklóst, a Mi Hazánk Mozgalom balatonfüredi önkormányzati képviselőjét, választókerületi elnökét, aki korábban maga is aktívan részt vett pártja készpénz védelmében indított aláírásgyűjtésében.
Mint azt nekünk is kifejtette, a standolások során számos alkalommal kapott olyan megjegyzéseket, hogy „minek erőlködni” ilyen témákban, hiszen a „XXI. században a készpénz már a múlté”, a jövő egyértelműen a bankkártyás fizetésé és a digitális valutáé.
Szabó már az aláírásgyűjtés során is felhívta a figyelmet a túlzott digitalizáció veszélyeire, a most történtek kapcsán pedig egyértelműen arra a megállapításra jutott, hogy a Mi Hazánknak végig igaza volt, amit az események is megerősítettek.
„Csak meg kell nézni, a teljes Ibériai-félsziget megbénult. Akinél nem volt készpénz, az gyakorlatilag nem tudott fizetni"
– mutatott rá. S valóban, a majd egynapos áramszünet alatt egy koldus a maga 5-10 eurójával vagyonosabb volt, mint a leggazdagabb „digitális állampolgárok” együttvéve.
A Mi Hazánk képviselője zárásként arra is felhívta a figyelmet, hogy az ilyen mértékű áramszünetek, illetve hasonló „technikai hibák” is bizonyítják, mennyire fontos volt a Mi Hazánk küzdelme a készpénz védelme érdekében, egyúttal pedig arra is kiválóan rávilágít, milyen veszélyeket rejt, ha teljes egészében a technikától és az elektromos energiától függünk.
(Kiemelt kép forrása: AFP)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás