Megfejtették a kozmikus gyémántok eredetének titkát

A kutatók a Marokkóban és Szudánban felfedezett meteoritokban talált földönkívüli gyémántokat vizsgálták meg.
Ezek az apró, néhány tizedmilliméteres gyémántok a valaha talált legnagyobb kozmikus drágakövek - közölte kedden a kutatásban résztvevő frankfurti Goethe Intézet.
A gyémántok a Naprendszer korai időszakában, kisebb bolygók egymás közötti vagy nagy aszteroidákkal történő ütközése során keletkeztek. Ezzel megcáfolták azt az elméletet, mely szerint a gyémántok hosszan tartó nyomás hatására nagy bolygókezdemények mélyében jöttek létre - írják a tudósok.
A drágaköveket úgynevezett ureilitekben, viszonylag ritka kőmeteoritokban találták meg. Ezek egy nagyobb égitest, valószínűleg egy kisbolygó töredékei, melyek egy erőteljes ütközés során aprózódtak fel.
A hirtelen nagyon erős nyomás jeleit részletes elemzésekkel tárták fel. Eszerint a gyémántok "hatalmas lökésnyomás" hatására képződtek, mely egy nagy aszteroida vagy egy kisbolygó becsapódásakor jött létre - mondta Frank Brenker, a Frankfurti Egyetem Geotudományi Intézetének professzora.
(Forrás: MTI - Kép: illusztráció/pixabay.com)
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás