Az LMBTQ-könyvek gyerekeikre kényszerítése ellen küzdenek amerikai szülők

A Legfelsőbb Bíróság kedden tárgyalja, hogy a szülők dönthetnek-e arról, hogy gyermekeikkel olvastathatnak-e a család hitével ellentétes LMBTQ-könyveket az iskolákban – tájékoztat a Fox News.
A Maryland állambeli Montgomery megyében élő szülők arra hivatkoznak, hogy gyermekeik iskolája sérti a vallásszabadságukat, mivel nem engedi meg, hogy kivonuljanak az LMBTQ-történeteket tartalmazó könyveket tartalmazó tanórákból.
A vita 2022 novemberében kezdődött, amikor a Montgomery megyei állami iskolák a kerület „befogadási” kezdeményezésének részeként új LMBTQ-könyveket vezettek be a tantervbe.
A szülők ügyét képviselő Becket vallásszabadsággal foglalkozó jogi csoport szerint a könyvek „a Pride-parádékat, a nemi átalakulást és a gyermekek megszólítási preferenciáit népszerűsítik”.
Bár a tankerület eredetileg lehetővé tette a kívülmaradás lehetőségét, 2023 márciusában bejelentette, hogy ezt a lehetőséget nem adják meg, és a szülőket nem értesítik, mielőtt a könyvek bekerülnének a gyermekeik osztálytermeibe.
Egy szövetségi fellebbviteli bíróság 2024 májusában úgy döntött, hogy a szülők nem dönthetnek úgy, hogy a Montgomery megyei iskolákban nem olvashatnak LMBTQ+ tartalmú könyveket gyermekeik.
Már nem a család a nevelés fő színtere
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága januárban beleegyezett, hogy a Mahmoud kontra Taylor néven elhíresült ügyet a 2024–2025-ös ülésszakában tárgyalja.
Grace Morrison, az ügy egyik felperese hét gyermek édesanyja, aki Montgomery megyében él. Legkisebb gyermeke, aki Down-szindrómás és más speciális szükségletekkel rendelkezik, állami iskolába járt, és a negyedik osztályba indult, amikor tudomására jutott az új iskolai szabályzat.
„Szülőként úgy éreztük, hogy ezeket a dolgokat úgy fogjuk bemutatni a gyermekeinknek, ahogy mindig is tettük, amikor készen állnak a befogadásukra. És különösen egy speciális igényű gyermek számára ez még nehezebben érthető"
– mondta Morrison februárban a Fox News Digitalnak.
Morrison azt is elmondta, hogy a szóban forgó könyvek, köztük a nemi ideológiával kapcsolatos kérdéseket bemutató történetek összezavaróak lehetnek, és ellentétesek a hitükkel. Az ügy felperesei között muzulmán, katolikus és ukrán ortodox hívők is vannak.
William Haun, a Becket ügyvédje elárulta, hogy a Legfelsőbb Bíróság előtt a szülők első alkotmánykiegészítéshez fűződő jogainak megsértésére fogják összpontosítani érvelésüket, mondván, hogy a szabad vallásgyakorlásról szóló záradék védi a szülők jogát, még akkor is, ha a gyermekük állami iskolába jár, hogy kivonuljanak az olyan oktatásból, amely akadályozná gyermekük vallási fejlődését.
Kiemelt kép forrása: Getty Images
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás